Публічна інформація
Вхід до сайту
Запрошуємо до участі у Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Шляхами мандрів Григорія Сковороди».
Відповідно до п. 256 Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік, затвердженого наказом МОН України від 15.12.2021 № 1379, 25 листопада 2022 року у м. Харкові в режимі онлайн відбудеться Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Шляхами мандрів Григорія Сковороди» у рамках однойменної Акції, присвяченої 300-річчю від дня народження Г.С. Сковороди (далі конференція).
Конференції буде проводитися відповідно до Умов: https://drive.google.com/.../1pSsFYpJoULGI0069Qqgd4PeeHAl...
Для участі у заході необхідно до 01 листопада 2022 року зареєструватися та прикріпити роботу і тези за посиланням: https://forms.gle/TVHE5cyod6SQLigs8
Телефони для довідок у м. Харкові: (057) 392-14-82, (066) 323-62-63 – Алла Кривопустова, у м. Києві: (044) 238-06-67 – Наталія Майдебура.

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру
У роки Другої світової війни Бабин Яр у Києві став місцем великої трагедії. Місцем, де у 1941 році за кілька днів нацисти розстріляли більш ніж 30 тисяч київських євреїв. А за два роки окупації кількість жертв в урочищі сягнула 100 тисяч людей різних національностей.
Здавалося, це жахіття залишилося назавжди в минулому. Але через 81 рік в Україні, у центрі Європи, це знову повторилося. Розстріли, масові поховання. Ті, хто влаштовував геноцид у 1941-му, і ті, хто влаштовує геноцид у 2022-му - однакові злочинці, яким дорога лише до міжнародного трибуналу.
Вічна пам'ять жертвам трагедії Бабиного Яру.
Вічна пам'ять усім невинно убієнним.
УВАГА! КОНКУРС імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка
Оголошено конкурс на призначення Стипендії імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка – для учнів, студентів і молодих учених Полтавщини
З метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка, стимулювання учнівської, студентської молоді, молодих учених до громадської, національно-патріотичної, волонтерської, самоврядної діяльності, тощо, рішенням Полтавської обласної ради від 12 липня 2018 року № 764 засновано стипендію імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка (далі – Стипендія).
III Всеукраїнський відкритий марафон з української мови стартує в листопаді
У листопаді розпочнеться III Всеукраїнський відкритий марафон з української мови. До участі запрошуються учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти. Перший етап Марафону стартує 11 листопада.
Організаторами III Всеукраїнського відкритого марафону з української мови є ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та освітня компанія HUMAN.
Для участі у III Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови потрібно:
§ з 17 по 30 жовтня 2022 року заповнити заявку на участь;
§ до 7 листопада 2022 року зареєструватися на платформі HUMAN:
– учасникам, які не мають акаунта на платформі, перейти за покликанням;
– учасникам, які вже зареєстровані, за перейти за покликанням;
– приєднатися до Марафону за кодом, який буде надісланий на електронну пошту.
Марафон відбуватиметься у чотири етапи:
§ Етап I – Культура слова. Лексикологія, фразеологія (з 14:00 11 листопада до 14:00 13 листопада);
§ Етап II – Граматика. Синтаксис, морфологія, словотворення (з 14:00 18 листопада до 14:00 20 листопада);
§ Етап III – Правопис. Орфографія, пунктуація, фонетика, орфоепія (з 14:00 25 листопада до 14:00 27 листопада);
§ Етап IV – Робота з текстом (з 14:00 2 грудня до 14:00 4 грудня).
Марафон відбувається вже третій рік поспіль на платформі “HUMAN Школа”. Цифровий формат проведення надає можливість всім охочим школярам та студентам перевірити свої знання з української мови та позмагатися зі своїми однолітками з усієї країни. Зазначимо, що у 2021 році на II Всеукраїнський відкритий марафон з української мови об’єднав понад 37 тисяч учасників, з яких пройшли всі етапи та зайняли призові місця 2 294 мовознавців.
Запрошуємо учасників долучитися до офіційного каналу Марафону в телеграмі: t.me/marathon_III. Це допоможе оперативно отримувати новини про проведення конкурсу.
Шануймо мову! Любімо Україну!
Проведено нараду під головуванням директора Департаменту освіти і науки Євгена Кончаковського
21.09.2022 директором Департаменту освіти і науки облвійськадміністрації Євгеном Кончаковським проведено онлайн-нараду за участю керівників органів управління освітою територіальних громад та директорів закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування.
У ході наради окреслено пріоритетні завдання, які стоять перед освітянами області, перш за все питання безпеки учасників освітнього процесу. Обговорено питання щодо особливостей організації освітнього процесу за очною, змішаною та дистанційною формами навчання, зарахування до закладів освіти дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, запровадження стандартів Нової української школи на рівні базової середньої освіти, фінансування закладів освіти та планування бюджету
Всеукраїнський день прибирання «World Cleanup Day»
Державне агентство розвитку туризму України запрошує долучитися до
загальносвітового руху 17 вересня 2022 року та разом із мільйонами
активістів зі 191 країнами світу приєднається до Всесвітнього дня прибирання
«World Cleanup Day». Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єднаються
заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.
Державне агентство розвитку туризму України пропонує розмістити
інформаційні, візуальні матеріали, макети для соціальної реклами в
соціальних мережах та зовнішньої реклами. Необхідні лого, презентації, відео,
аудіо розташовані за посиланням: https://cutt.ly/FXpy7WE.
Про проведення моніторингового дослідження ефективності національно-патріотичного виховання дітей та молоді
У реаліях сьогодення, коли український народ виборює незалежність в умовах воєнної агресії російської федерації, в Україні національно- патріотичне виховання набуває найбільшого значення у діяльності держави та суспільства.
Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», наказом Міністерства освіти і науки України від 06.06.2022 № 527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України визначені стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затверджено Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти України та заходи, щодо її реалізації.
З метою отримання загальної інформації щодо стану національно-патріотичного виховання і подальшого його вдосконалення, надання системності та вироблення науково-методичних засад супроводу організаційної роботи з національно-патріотичного виховання Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського повідомляє про проведення опитування з 20.09.2022 по 22.09.2022 в рамках першого етапу проведення моніторингового дослідження ефективності національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Оскільки виконання плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання, вимагає зосередження спільних зусиль влади, громадськості, освіти, спорту та культури, шанобливо просимо Вас долучитися особисто та сприяти участі мешканців територіальних громад Полтавської області в опитуванні.
Опитування анонімне, коротке та не забирає багато часу. В опитуванні можуть взяти участь: учні 5-11 класів, батьки, дідусі, бабусі та будь-хто з бажаючих. (Чим більше буде учасників опитування – тим краще).
Онлайн-опитувальник доступний за посиланням: https://forms.gle/Ard2yGdiDqchYiA46
Із Днем знань!
Шановні учні, батьки, колеги! Вітаємо вас із Днем знань!
Дорогі діти, опановуйте знаннями, виховуйтесь у дусі патріотизму і любові, бережіть і примножуйте духовну спадщину нашого народу, будьте гордими нащадками дідів і прадідів та своїх батьків, які сьогодні хоробро захищають нашу Вітчизну. Нехай цей навчальний рік стане роком великих починань, досягнення нових вершин, а ваші здібності та наполегливість нехай стануть запорукою визначних успіхів у зміцненні України!
Шановні батьки! Сьогодні ваші діти роблять перші самостійні кроки, та вже зовсім скоро своєю працею вони прославлятимуть родину, віддаючи сили та знання на справу розбудови держави, зміцнення її могутності.
Дорогі вчителі! Ви щедро даруєте свої знання, плекаєте справжніх патріотів нашої держави. Ваша мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя. Прийміть наші найщиріші побажання та безмежну вдячність за невтомну працю, тепло сердець, терпіння і сумлінність.
Бажаємо всім миру та злагоди, наснаги у роботі, успіхів у навчанні, професійного задоволення й творчих здобутків.
Разом до ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ!
Дітям про державність України
Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського – Володимира. Саме на вшанування видатного державотворця у День Хрещення Руси-України – 28 липня – встановлено День Української Державності.
З нагоди святкової дати в читальній залі Публічної бібліотеки імені Володимира Малика розгорнуто книжкову ретро-виставку «Як Україна здобувала державність». Виставка представлена чотирма поличковими розділами: «Давньоруська держава Київська Русь», «Українська Козацька держава», «Українська Народна Республіка» та «Україна – незалежна держава». Презентовані на виставці видання - дослідження сучасних українських істориків - висвітлюють ключові події в становленні української держави з найдавніших часів до сьогодення. На увагу читачів заслуговують новинки від Українського Інституту Книги з книжкових фондів книгозбірні.